ďťż
englishmagyarul

Atrakcie v blízkom okolí

Kultúrne pamiatky

Kaštiež Betliar

Milovníci kultúrnych pamiatok si v okolí Rožňavy prídu na svoje. Hrad Krásna Hôrka, kaštiež Betliar, Mauzóleum Andrássyovcov, gotický kostol v Štítniku, Gotická cesta, Banícke múzeum v Rožňave, zrúcaniny hradov Turňa a Muráň, ponúkajú návštevníkom množstvo zaujímavých informácií a podnetov.

Prírodné krásy

Slovenský kras

Areál Konského Dvora je priamo obklopený planinami Národného parku Slovenský kras. Z juhu Silická planina, zo západu Plešivecká planina, pár kilometrov východne Zádielska planina, kúsok ďalej severne Národný park Slovenský raj s Dobšinkou žadovou jaskyňou a Volovské vrchy. Sú to miesta, ktoré milovníci prírody určite ocenia. Jedinečnos okolia zdôrazňuje aj fakt, že jaskyne Slovenského krasu boli zapísané do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Záujemci majú možnos navštívi jaskyňu Domicu, Gombaseckú, Krásnohorskú, Ochtinskú aragonitovú, Jasovskú jaskyňu, Silickú žadnicu). 45 km od Brzotína sa nachádzajú Liečebné termálne kúpele Číž.

Zábava, šport a relax

piktogramy

Mestské divadlo Actores v Rožňave, vyliadkové lety helikoptérou, paintball, bowling, billiard, tenisové kurty, letné kúpalisko, lyžiarske vleky, letná a zimná pešia turistika, cykloturistika, paragliding, splavovanie rieky, ... To všetko ponúka blízke okolie, stačí si vybra podža chuti a záujmov.

Približné umiestnenie atrakcií v okolí si môžete pozrie v Mape trávenia vožného času.

Penzión Konský Dvor, Brzotín - svadby

Penzión Konský Dvor, Kružnianska 514, 049 51 Brzotín
+421 907 947 668, +421 907 667 886; restauracia@konskydvor.sk